Позбавлення батьківських прав

Практикуючий адвокат в сфері військового, сімейного, спадкового і цивільного права. Для отримання консультації заповніть форму вказавши своє ім`я і номер телефону, далі натисніть кнопку "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"

У цій статті ми розглянемо саме визнання батьківства

Звертаю увагу, що визнання ж батьківства здійснюється при житті ймовірного батька. Якщо ж мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, відповідно до ч. 2 ст. 125

Сімейного кодексу України походження дитини від батька визначається:
  • за спільною заявою матері та батька дитини;
  • за рішенням суду.

Визнання батьківства за спільною заявою матері та батька дитини

Якщо ж чоловік та жінка не перебувають у шлюбі між собою походження дитини від батька визначається за їх спільною заявою. Заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника. Довіреність повинна бути нотаріально засвідчена.

Для звернення до органів державної реєстрації актів цивільного стану необхідно подати наступні документи: cпільну заяву батьків дитини про встановлення батьківства в письмовій формі, паспорти батьків, документ, що підтверджує сплату державного мита.

Визнання батьківства за рішенням суду

Відповідно до ст. 128 Сімейного кодексу України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено ст. 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини визнається за рішенням суду.

Позовну заяву до суду про визнання батьківства може подати мати дитини, опікун, піклувальник дитини, особа, яка утримує та виховує дитину, сама дитина, за умови досягнення повноліття, особа, яка вважає себе батьком дитини.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до норм чинного законодавства.

Особа, яка вважає себе батьком дитини, що народжена жінкою яка на момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, може пред’явити заяву про визнання свого батьківства до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини протягом одного року коли він дізнався або міг дізнатися про своє батьківство.

В тому випадку, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини.

Перелік доказів які необхідно подати до заяви не є вичерпним та може розширюватись в залежності від обставин судової справи. Наприклад, це може бути докази, що свідчать про спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (довідки про склад сім'ї, витяги з погосподарських та домових книг, особисті листи, сімейні фотокартки, довідки органів реєстрації актів цивільного стану про неможливість поновлення втрачених записів, внесення змін і доповнень, виправлень у записи актів цивільного стану, пояснення свідків, висновок судово-генетичної експертизи походження дитини для встановлення батьківства, що проводиться за ухвалою суду та інше).

Європейський суд з прав людини зауважив, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного визнання батьківства стосовно конкретної дитини та його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства.

Тому, якщо у Вас виник спір щодо визнання батьківства, вам необхідно звернутися до адвоката для юридичного супроводу щоб під час судового процесу враховуватись усі докази подані в сукупності.
© 2024 Your Company
Сторінки
Контакти
Телефон
+38 (050) 558 92 30

Email
zamozdrav@ukr.net

Адреса 1
смт. Шишаки, вул. Павлика, 2/2, Полтавська область, Миргородський район.

Адреса 2
м. Київ, вулиця Байди-Вишневецького, 3 б