Визнання виконавчого напису, таким що не підлягає виконанню

Практикуючий адвокат в сфері військового, сімейного, спадкового і цивільного права. Для отримання консультації заповніть форму вказавши своє ім`я і номер телефону, далі натисніть кнопку "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"

Що таке виконавчий напис?

На сьогодні дуже поширеними є випадки стягнення заборгованості на підставі виконавчого напису.

За звичай клієнти дізнаються про стягнення на підставі виконавчого напису отримавши постанову виконавця про відкриття виконавчого провадження, блокування їх банківських рахунків, стягнення грошових коштів із їх доходів тощо.

Визначення поняття виконавчого напису містить стаття 87 Закону України «Про нотаріат» за яким виконавчий напис - це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість.

Мета виконавчого напису

Метою вчинення виконавчого напису - надання стягувачу можливості в позасудовому порядку реалізувати його право на примусове виконання зобов`язання боржником. Виконавчий напис здійснюється за заявою стягувача на оригіналі документа. Проте, у 2017 році Київським апеляційним судом у справі № 826/20084/14 було визнано нечинним та скасовано пункти п. 1, 2 Постанови КМУ №662 від 26.11.2014 року, на підставі яких нотаріуси мали право вчиняти виконавчі написи на договорах позики, а тому всі виконавчі написи вчиненні після 2017 року є незаконними, та які можна оскаржувати через суд.

Як визнати виконачий напис натаріуса таким, що не підлягає виконанню?

Підстави визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню:
  • відсутність нотаріального посвідчення кредитного договору;
  • спірний характер боргу;
  • порушення строків звернення.

Отже, у випадку, якщо нотаріусом не було дотримано вимоги щодо надання стягувачем документів, на підставі яких можливе вчинення виконавчого напису та інших вимог закону щодо вчинення виконавчого напису, боржник може реалізувати своє право на звернення до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Одночасно із позовною заявою про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню необхідно подавати заяву про забезпечення позову, що стане гарантією що на час розгляду справи та до набрання законної сили рішення суду відкрите провадження буде зупинено та не буде відбуватися стягнення грошових коштів.

Щоб оскаржити виконавчий напис нотаріуса, та якщо Ви не отримували його від виконавця необхідно до останнього звернутися із відповідною заявою щодо надання засвідченої належним чином копії виконавчого напису та всіх документів на підставі який був вчинений сам напис. Таку заяву варто направляти також і нотаріусу, який напис вчинив. Якщо ж виконавець або нотаріус не надав запитуваних документів то можна скористатися застосунком «Дія» та завантажити такі документи.

Враховуючи вищевикладене, із метою вчасного оскарження виконавчого напису та неправомірного стягнення із Вас коштів рекомендую звертатися до адвоката для правильного збирання доказів та складання заяв до суду.
© 2024 Your Company
Сторінки
Контакти
Телефон
+38 (050) 558 92 30

Email
zamozdrav@ukr.net

Адреса 1
смт. Шишаки, вул. Павлика, 2/2, Полтавська область, Миргородський район.

Адреса 2
м. Київ, вулиця Байди-Вишневецького, 3 б