Встановлення факту народження особи

Практикуючий адвокат в сфері військового, сімейного, спадкового і цивільного права. Для отримання консультації заповніть форму вказавши своє ім`я і номер телефону, далі натисніть кнопку "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"

Загальні правила реєстрації дитини

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків.

За відсутності документа закладу охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Враховуючи викладене, єдиною підставою для державної реєстрації народження в даних випадках є рішення суду про встановлення факту народження дитини.

Згідно листа Касаційного цивільного суду Верховного Суду № 985/0/208-21 від 22.04.2021 року вимога щодо отримання письмової відмови від органів реєстрації актів цивільного стану у здійсненні реєстрації фактів народження та смерті на окупованій території не грунтується на вимогах чинного законодавства.

Хто може звернутися до суду із заявою?

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Підставами для проведення державної реєстрації народження:
  • медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я;
  • медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о).

Якщо ж вказані підстави для державної реєстрації народження відсутні то реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження такою жінкою.

Звертаю увагу, що наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 № 407 «Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану» зазначено, що на період дії воєнного стану на території України та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) медичний працівник зобов’язаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми в двох примірниках без проставляння печатки.

Які ж відомості має містити така довідка?

Така довідка включає:
  • найменування надавача медичних послуг;
  • прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника; 3) прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;
  • дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого; 5) назва населеного пункту в якому видана довідка;
  • місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);
  • підпис медичного працівника;
  • дата видачі довідки.

Така довідка вважається документом, що підтверджує факт народження дитини, та прирівнюється до заповненого медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).
© 2024 Your Company
Сторінки
Контакти
Телефон
+38 (050) 558 92 30

Email
zamozdrav@ukr.net

Адреса 1
смт. Шишаки, вул. Павлика, 2/2, Полтавська область, Миргородський район.

Адреса 2
м. Київ, вул. Вишгородська 12, офіс 202 В

Адреса 3
м. Київ, вул. Байди-Вишневецького, 3 б